Ian Mikael Kirss

Ian Mikael alustas teed muusikamaailma 7aastaselt, kui sisenes Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli klaveri erialale, õpetajaks Anneli Tanksimäe. Trummikomplekti vastu tärkas huvi kolm aastat hiljem, juhendajaks isa Jaan Kirss. 2004 võitis ta trummitaldrikutetootja Paiste konkurssi, millega pälvis firmaga eluaegse lepingu. Sel ajal hakkas ta andma ka esimesi trummitunde trummikomplektile – djembé trummi õpetamine lisandus mõni aasta hiljem.
 
2007 liitus Ian bändiga House Of Games, millega samal aastal käidi Inglismaa suurtemates linnades soojendamas USA rokilegendi W.A.S.P. Selleks ajaks oli ta ka aastaid koostööd teinud õe Helena Victoria ja isa Jaaniga meelelahutusettevõttes Kirss Garden, kus tänaseni korraldatakse tähtpäevi, firmapidusid, suvepäevi ja trummishow’sid.
 
Mida aastaid edasi, seda enam asendas esinemistel trummikomplekti djembé. Nii möödus edasine muusikaline teekond mängides djembét erinevate rahvusvaheliste väelauljatega, seal hulgas BaliSpirit Festivalil. Tihti tuleb Ianil ette ka stuudiotööd, kus ta saab anda oma panuse erinevate trummide salvestamisel.
 
Tänasel päeval, lisaks trummitundide andmise ja Argentiina tango tantsimisele, tegeleb Ian peamiselt elektroonilise muusika produtseerimisega. Alates 2018. aasta maikuust on ta ansambli Sounds of September trummar.
 
Sounds of September
Trummikoolitus Ian Mikael Kirss bali spirit festival
Trummikoolitus Ian Mikael Kirss Kirss Garden trummishow